Podyumların Yıldızıydı Şimdi Koyun Otlatıp Tavuk Besliyor

Podyumların Yıldızıydı Şimdi Koyun Otlatıp Tavuk Besliyor
Podyumların şanlı adlarından biri olan daha önceki manken Bilun Dohmen, Bodrum’da bir köye yerleşti. 90’lı senelerde podyumların tozunu attıran Dohmen’in şimdiki hali ise görenleri donakaltıyor.

Avrupa ve Türkiye’de rakamsız defilede yer alan şanlı manken Bilun Dohmen Gündoğan semtinde yerleşerek kendisine ufak bir çiftlik kurdu. Tamamen köy yaşamı yaşamaya başlayan Dohmen’in geçmişinden yapıt kalmadı. Gösterişli yaşamı geride vazgeçen şanlı manken şimdilerde küçükbaş hayvan besleyip, organik tarım mahsulleri yetiştiriyor. Gün boyu çiftliğinde çalışan Dohmen, şalvarını ve basmasını üzerinden hiç çıkarmıyor. Köylüler tarafından da özümsenen şanlı manken beslediği tavukların her sabah yumurtasını topluyor. Kekliklerini yemleyip bahçesindeki keçileri yayıldıran Dohmen, yaz kış Bodrum’da yaşıyor.

Takribî 20 sene süresince Amerika, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve bir hayli Avrupa ülkesinde podyumlarda boy gösteren Dohmen en son İstanbul’da Cemil İpekçi’nin defilesinde beyaz gelinlikle jübilesini yapmıştı. İstanbul’daki tüm mülk varlığını satan Dohmen daha sonra Bodrum’un Gündoğan semtinde bir arsa alarak içerisine çiftlik yaptı. Kedi, köpek, keçi, koyun, tavuk, keklik, papağan ve bıldırcın besleyen şanlı manken tüm hayvanlarıyla teker teker kendi ilgileniyor. Keçi sütü sağarak kendine yoğurt yapan şanlı manken sabah erken saatlerde kalkarak tavuk ve bıldırcın yumurtalarını topluyor. Keçi ve koyunlarını yayıldıran Dohmen kendi odununu ise evinin yakınında bulunan ormanlık alandan kendi kesip, topluyor. Dohmen mankenlik yaptığı zamanlardan beri tek hayalinin bir köye yerleşip sesiz durgun bir yaşam yaşamak olduğunu ve tüm yaşamı süresince bu hayalini reelleştirmek için çalıştığına söyledi.

İha muhabirine söylemelerde bulunan Dohmen “20 sene yurtdışı Amerika, Hollanda, Almanya, İtalya, Fransa’da ve dünyanın bir hayli yerinden mankenlik yaptıktan sonra artık Bodrum’a yerleşmeye karar verdim. En son defilemi ise Cemil İpekçi defilesinde gelinlik ile yapmıştım. Artık emeklilik zamanı geldi dedim ve hayalime reelleştirdim. Keçilerim, köpeklerim, tavuklarım ile kendime saklı bir dünya kursum. Burada çok mutluyum ve yaz, kış buradayım. Hiçbir yere de gitmeyi düşünmüyorum. Yıların bitkinliğini burada atıyorum. Burada artık hayvanlarımla huzurlu mutlu sıhhatli bir yaşam yaşamak istiyorum”dedi.

Dohmen, köy yaşamını çok beğendiğini ve sıhhatli beslendiğini de lafların ilave ederek “Burada çok sıhhatli besleniyorum. Kendi domatesimi, biberimi takım biçiyorum. Süt sağıyorum yoğurt yapıyorum. Ekmek yaşamımda yok zati geçmişten kalan bir alışkanlık. Her şey çok hoş” ifadelerini kullandı.

“Artık lüks bir şey yaşamak istemiyorum”

Lüks yaşamdan usandığını da anlatan şanlı manken “Artık lüks hiç bir şey istemiyorum. Altınlar, takılar, saatler hiç bir şey istemiyorum. Yemenimi, şalvarımı giyeyim, yazmamı takayım hayvanlarıma bakmak istiyorum. Sade bir yaşam yaşamak istiyorum. Tabi mankenlikteki yaşamımla şimdiki yaşamımı mukayese etmek olası değil. Aralarında çok büyük bir uçurum var. Ama yurtdışında da dünya çapında çok şanlı manken dostlarım dahi benim bu yaşamıma özeniyor” biçiminde konuştu.

Şimdiki yaşamından neler yaptığını da anlatan Dohmen, laflarını şöyle bitirdi: “Sabah çok erken saate kalkıyorum. Evvel hayvanlarımın andı veriyorum. Daha sonra keçileri yayıldırıyorum. Tavuk yumurtalarını topluyorum. Konut arınıyorum, süt varsa yoğurt yapıyorum. Domatesimi, biberimi topluyorum. Bahçedeki işleri yapıyorum. Odun yoksa evvel odun topluyorum kesiyorum. Biz burada karşı ormanlarda yazın kışlık odunumuzu topluyoruz. Varsa odunum kesip kışın sobayı ilkbahar ve güz de ise şöminemi yakıyorum. Zamanın nasıl geçtiğini öğrenmiyorum. Akşam olduğunda tavukları kümese köpekleri kulübesine keçileri ise ahıra koyuyorum”

=====================================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Aza Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Aza

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na erişmek için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betmatik giriş supertotobet giriş