İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fazilet durağı olayındaki şoförü işten attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fazilet durağı olayındaki şoförü işten attı

İBB, koronavirüs önlemlerine rağmen Kağıthane’deki Fazilet durağından otobüse aynı anda 47 yolcu bindiğini iddia etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak savcılık suç duyurusuna takipsizlik kararı vermişti. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, İBB’nin o şoförün sertifikasını iptal ettiğini ve sürücüyü işten kovduğunu açıkladı. Öztekin şöyle konuştu:

“İstanbul Belediyesi’nin onurunu kurtardığı ve yalanını ortaya çıkardığı halde, bu arkadaşımıza geçtiğimiz günlerde bir mesaj gidiyor. Mesajla işten kovulmak çok kötü bir şey ve İBB’nin bu dönemde yaptığı en kötü icraatlardan bir tanesi. Otobüs şoförü, sonrasında açıklama yapıyor. Demek ki vicdanlı bir arkadaşmış. Diyor ki ‘Ben bu durakta 47 yolcu almadım’ dedim diyor. Ama bir videoya bakıyorsunuz, İBB TV doğruları söylemesi gerekirken, kamu adına çalışan bir TV bir bakıyorsunuz yanlı bir tavır sergilediğini görüyorsunuz”.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin temmuz oturumunun 3’üncü birleşiminde konuştu. Organize kötülük söylemlerine tepki gösterdi. “Organize kötülük konusu hala özür dilemediniz. Hala kağıthanelilere, İstanbullulara bu konuda cevap veremediniz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betmatik giriş supertotobet giriş