FIFA’dan devrim niteliğinde karar! 5 oyuncu değişikliğine izin verecek.

FIFA'dan devrim niteliğinde karar! 5 oyuncu değişikliğine izin verecek.

1ABONE OL

FIFA devrim niteliğinde bir karar almaya hazırlanıyor. Yaz aylarında oynanacak futbol karşılaşmaları öncesi FIFA’nın alacağı bu karar futbolcuların sağlığı açısından oldukça önemli.

2

Corona virüs pandemisi nedeniyle ertelenen birçok lig yaz aylarında geri dönüş hazırlığına başladı. Fransa ve Hollanda hariç Avrupa’da neredeyse tüm ülkeler Mayıs ve Haziran aylarında futbola geri dönüş için yeşil ışık yaktı.

3

Futbol maçlarının yaz aylarında oynanması ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle futbolcular oldukça zorlanacak. İtalyan hakem Nicola Rizzoli ise FIFA’nın alacağı kararı resmen açıkladı.

4

Nicola Rizzoli, FIFA’nın 5 oyuncu değişikliğine izin vereceği ve bu sayede daha fazla futbolcunun dinlenebileceğini açıkladı. Sky Italia’ya açıklamalarda bulunan Rizzoli, “FIFA’nın 5 oyuncu değişikliğine izin vereceğine inanıyorum. Sıcaklıklar artacak. Sahada hepimizin birbirine yardımcı olması gerekiyor.” dedi.

5

Böylece tarihte ilk kez futbol karşılaşmalarında 5 oyuncu değişikliğine gidilecek. FIFA’nın bu kararı yakın zamanda resmen açıklaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betmatik giriş supertotobet giriş