AYT yorumları 2020: Alan Yeterlilik Testi soruları zor muydu, öğrenciler ne düşünüyor?

AYT yorumları 2020: Alan Yeterlilik Testi soruları zor muydu, öğrenciler ne düşünüyor?

Alan Yeterlilik Testi’nin sona ermesiyle birlikte sorular ve cevaplar için geri sayım başladı. Aynı zamanda sınırlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması nedeniyle sınavların biteceği saatler merak konusu olmuştu. Peki, sınav süresi ne kadardı ve kısıtlama ne zaman sona erecek?

AYT SINAV SÜRESİ NE KADAR?

YKS 2020’nin ikinci sınavı olan Alan Yeterlilik Testi için adaylara 160 soru soruldu ve 180 dakika süre tanındı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada YDT’de ise 80 soru sorulacağını ve 120 dakika süre tanınacağını duyurmuştu.

ALAN YETERLİLİK TESTİ BİTTİ

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı kapsamında gerçekleştirilen ikinci oturum saat 10:15’te başladı. 180 dakika süre tanınan sınav saat 13:15’te sona erdi.

AYT SORULARI ZOR MUYDU KOLAY MIYDI?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da sınavla ilgili paylaşımda bulunan bazı adayların sorularda oldukça zorlandıklarını ifade ederken bazı adaylar da soruların beklendiği gibi olduğunu ifade etti.

Sınavdan çıkan öğrencilerden Mustafa Sakarya, sınavın zor olduğunu, sosyal ve felsefe grubunda zorlandığını, matematiğe ise bakamadığını söyledi.

Öğrencilerden Soner Terkeş de, sınavının güzel geçtiğini belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi. Terkeş, “İnşallah hayırlısı ile sınavı başarıyla kazanacağız. Hedefim tıp fakültesini kazanmak. Hem çalışıp hem de okumak istiyorum. İnşallah emeğimizin karşılığını almaya çalışacağız. Üniversiteye girmek çok güzel ve inşallah emeğimizin karşılığı alırsak üniversiteyi kazanabilirsek daha mutlu olacağız. ” diye konuştu.  

Öğrencilerden Can Çöğen ise, “Sınavım normale göre başarılı geçti. Yapamadığım sorular oldu ama genelde kolaydı. Sağlık açısından da sosyal mesafe kuralları çok iyiydi ve koronavirüs tedbirleri başarılı olarak sınavda alınmıştı. Hedefim pilot olmak ve Özyeğin Üniversitesini kazanmak istiyorum.” dedi.

Öğrencilerden Emre Emektar da, sınavının güzel geçtiğini belirterek, sınavın zor olmadığını söyledi. Bilgisayar ve yazılım mühendisliğini hedeflediğini dile getiren Emektar, 2. kez sınava girdiğini ve bu sene başarılı olacağına inandığını kaydetti. 

Furkan Horoz ise, sınavının iyi geçtiği anlattı. Horoz, sağlık alanında bir bölüm okumak istediğini söyledi. Anne Nazan Horoz da, “Ben oğlumdan daha fazla ter döktüm. İnşallah başarılı olur. Bu kadar emeği var. Hayırlısı olsun.” dedi.  

Sorular ve cevaplar ÖSYM tarafından açıklandığı anda aşağıdaki bağlantı adresinde olacak.

ÖSYM GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

YDT SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Sınavın üçüncü ve son oturumu olan Yabancı Dil Testi ise 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 15:45’te başlayacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Bugün yani 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 09:30’da başlayan sınırlı sokağa çıkma kısıtlaması saat 18:30’da sona erecek. Bakkallar ve marketler, sınava katılacak öğrenciler ve 1 yakını kısıtlamadan muaf tutulacak.

Vatandaşlar yürüme mesafesiyle sınırlı olmak koşuluyla market ve fırın ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betmatik giriş supertotobet giriş